Výlet za buřtem

30.12.2018

Protože potřebujeme pejsky před Silvestrem pořádně utahat, vymýšlím na neděli 30.12.2018 výlet pro psí kamarády. S trasou Předsilvestrovského haf-výletu mi letos pomáhala kamarádka Míša, protože člověku přecejenom ta inspirace na trasy, kde nepotkáte ani živáčka, občas dochází. Pokud tedy někdy zavítáte do východních Čech, vy se můžete podívat na novoměstský zámek a chlupáče vezměte do přírody. Tenhle výlet, i bez těch buřtů, můžeme doporučit. ;-) 

V události akce je jako vždy přihlášená spousta lidí, ale jak už tomu bývá, v den akce ráno se najednou objeví nějaké ty nemoci, oslavy narozenin babiček atd., takže do deštového rána dorazí "11 měsíčků" s 11 pejsky. Krásná komorní prochajda.

Trasa

Parkujeme v Novém Městě u velkoobchodu Verner pod zříceninou hradu Výrov. Po mostku přejdeme řeku a uličkou vedoucí proti proudu se dostává opět na most a na druhou stranu řeky. Zde se již napojujeme na zelenou turistickou značku. Po ní se za cca 1,7km dostává na rekreační tábořiště Palátova louka. Pokračujeme dále po zelené do Libchyně. Ještě před vstupem do vsi zabočujeme podél zahrádek doprava a cesta nás stáčí opět do lesa. Poté lesní cestou nahoru do Blažkova, kde již máme v nohách 4,8km. Pejsky uvazujeme na vodítka a pokračujeme cca 1km po cestě směrem na Slavětín. Zde je opět můžeme pustit na volno a po žluté turistické značce směřujeme opět k Novému Městu. na 8.kilometru cesty se dostáváme k altánu v Klopotovském údolí, u kterého je možné opéct si co je libo. :-) No a pak už nás čekají závěrečné 2km k autu podél místní obory s jeleny, divokými prasaty, krocany atd.

DĚKUJEME VŠEM, KDO JSTE S NÁMI PARÁDNĚ ZMOKLI. :-)