POŘÁDALI JSME - víkendovka canicrossu a pozitivní motivace

12.05.2019

Ve dnech 10.-12.5.2019 jsme pořádali v chatové osadě v Novém Městě nad Metují víkendovku canicrossu a cvičení dle principů pozitivní motivace. Věděla jsem, že se zkrátka musí najít někdo další kromě mě a Domči Novákové, pod jejímž vedením se cvičila pozitivní motivace, kdo bude mít zájem věnovat se stejnému sportu a jít se psem stejnou životní cestou jako my. A tak již cca měsíc před začátkem akce  byl přihlášený dostatečný počet lidí a bylo jisté, že akce proběhne. :-)

V pátek 10.5. večer se začalo teorií a v sobotu a neděli se pokračovalo vždy lekcí canicrossu a lekcí výcviku pozitivní motivace. Běhalo se v lesích blízko chatové osady. Pozitivkovalo se buď venku nebo ve vyhřáté skautské klubovně. Večer se pak sedělo a povídalo v přátelské atmosféře.

Bylo úžasné sledovat pokroky jednotlivých pejsků i to, jaké rozdíly v jejich sebevědomí udělá trénink ve skupině nebo o samotě. 

Na víkendovku se přihlásili nejen bezproblémoví pejsci, ale také reaktivní a protože práce se stresem musí probíhat velice citlivě, velkou péči jsem věnovala sestavování vhodných spolubydlících na pokojích, sestavování tréninkových skupin tak, aby si všichni z tréninků odnesli maximum a za to se musím pochválit, neb si myslím, že se mi to velice povedlo. :-)

Jaké byly zpětné reakce zúčastněných? 

Michal a Soňa Hurníkovi: Chtěli bychom vám poděkovat za výborný víkend, moc jsme si to všichni užili. Organizace byla výborná, je vidět, že vás to obě moc baví a dokážete to krásně přenést na ostatní. Počasí nakonec také vyšlo celkem fajn, takže není vůbec nač si stěžovat.


Jana Jirková: s Ronniem moc děkujeme za boží víkendovku! Byla to od začátku do konce skvělá akce! Večerní přednášky poutavě obsáhly teorii, kterou jsme si následující dva dny osahali v praxi. Vysvětlily jste vše podstatné. Společný trénink canicrossu proběhl za mě v ideálním počtu osob a psů, všem ses stihla individuálně věnovat, za což zejména já děkuju, protože s tou mojí hysterkou to nebylo vůbec snadné. Moc jsi nám pomohla a poradila v porozumění potřebám Ronnieho, způsobu práce s ním, nakonec i s nalezením vhodnějšího postroje :) . Domči tréninky pozitivní motivace a shapingu pro mě byly něčím úplně novým, četla jsem toho o této metodě vcelku dost, ale nikdy ji neviděla v praxi. A příjemně mě překvapilo, jak je to efektivní. Ronnieho tréninky moc bavily, i teď doma na mě natěšeně kouká a v očích mu vidím jediné - "pojď, honem, budeme zase cvičit!" :D Zase jsme se toho spoustu naučili :) Co se výběru místa týče, kemp byl skvělý, vše, co jsem potřebovala, bylo k dispozici. Blízkost vody taky moc potěšila a ještě víc se bude hodit, až se bude nějaká další víkendovka konat za teplejšího počasí. Jen to obrovské množství klíšťat, ale to je příroda, s tím nic nenaděláme ;)


Edita Štusáková: za mne dávám samé hvězdičky. Dobrá organizace, usměvaví a pozitivní organizátoři, super ubytování - vše čisté a dostačující. Velmi dobré jídlo/ pozdravuji do kuchyně/. Jsem ráda, že jsem viděla pozitivní motivaci v praxi a mohla jsem si hned vyzkoušet. Je to velmi zajímavé a je to velmi jednoduché , jen se využívá přirozená intuice psů a jejich snaha nám vyhovět . Už jsem se mockrát přesvědčila, že jsou to chytré hlavičky a pozitivka to jen potvrdila. Protože seminář bez ukázek jsem nepochopila. Pro canicross velmi pěkný terén, krásná příroda. Myslím, že jsme se sešli dobrá parta stejně naladěných lidiček a vše bylo moc fajn. 


Tereza Svatková: Jak jsem již říkala, víkendu jsem se opravdu bála a byla jsem nervózní. Nerada se seznamuji a o Limčovi ani nemluvím. Cizí lidi, prostředí, a naprosto neznámá situace pro mě a i Lima. Ale mohu za sebe opravdu říct, že jsme si to oba moc užili a jsem moc ráda, že jsem vypadla z města plnýho stresu a na chvíli úplně vypla a poznala super nové lidi a věnovala se svýmu chlupatýmu štěstí. Jste strašně přátelské a super holky! Organizace a vše okolo bylo na jedničku. Nic neměňte. K pozitivce mám také jenom chválu. Domča má skvělý přístup a velice poutavě to všechno vysvětluje. Hrozně mě to chytlo a na příkladech ostatních jsem viděla, že to vážně funguje.


Markéta Javorová: vikendovka byla naprosto skvělá . Domči rady praktikuju hned od příjezdu i doma a vše funguje lépe než bych sama čekala . Co se tyče běhání s pejskem tak to bylo naprosto bozi , tolik vyplaveneho "endorfinu " jsem dlouho neměla 😂😂 A ta parta lidi byla skvělá ☺️ doufám ze bude další vikendak a těším se !!! Moc jsem si to užila .

PODĚKOVÁNÍ

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kdo se na naší první takovéto víkendovce podíleli čímkoliv (především tím, že zvládali moje stresové stavy a nemluvení o ničem jiném), všem, kdo do nás vložili důvěru a všem, kdo se zúčastnili, protože to vy jste udělali na akci tak příjemnou atmosféru. 


Zároveň děkujeme firmě Manmat za zapůjčení vybavení pro některé zúčastněné, firmě Canvit za pamlsky pro zúčastněné a Michalovi Hurníkovi za krásné fotografie zachycující vzpomínky. ;) 

https://www.facebook.com/michal.hurnik.7

https://www.instagram.com/felixkooikerhondje/