Plovací vesta Non-stop Dogwear

01.12.2018

V letních horkých dnech se psy moc neběháme. Pokud ano, tak jen brzy ráno nebo pozdě večer a stejně v blízkosti vody. Nám se moc nechce a pro ně to může být až nebezpečné. Ale od té doby, co máme paddleboard, tak trávíme většinu času v těchto dnech se psy u vody. A díky tomu se jednou ze stálic, kterou hojně používáme, stala Non-stop dogwear plovací záchranná vesta pro psy. 

Doma máme pro Lexe a Shenzi právě tuto plovací vestu, ale protože to není úplně levná věcička - vychází beze slev na bezmála 3000.-, pro Riminku máme plovací vestu od Ruffwear. Vím tedy, v čem se jednotlivé vesty liší a se kterou jsme více spokojeni. 

Vesta je tvořená hlavním plovákem v oblasti zad a pak bočními plováky, které obepínají tělo psa. Když jsme Shenzince objednávali vloni vestu k Ježíšku, měla vrchní plovák prostě křivě našitý. Koukali jsme na ni ze všech stran a nechtěli jsme čekat, jak se vesta bude chovat na vodě, zda nebude psa nutit plavat křivě, zda by se křivě nenasvaloval atd., proto jsme vestu po domluvě s dodavatelem vyměnili. Proto doporučuji si vždy zkontrolovat, že je plovák dobře vycentrovaný. ;)

Poutko a očka

Naprostou nezbytností na plovací vestě je pro mě poutko, za které lze psa vytáhnout z vody na lodičku nebo v našem případě na paddleboard. ;-)

Na vestě je také několik kovových oček, která můžete využít pokud se chystáte na nějaký triatlon nebo jako my na Vlastíkovo plavání v roce 2018 na Manmat canicross okolo Hradce nebo chcete využít toho, že psa budete mít ve vodě na vodítku. 

Kapsička na drobnosti

V zadní části vesty na bedrech je kapsička na zip, do které se vejdou nějaké voděodolné drobnosti. Tuto kapsičku také nevyužíváme, ale kdo ví, třeba její výhody také objevíme. ;)

Materiál a zapínání

Vesta je velice lehká. Je tvořena nenasákavým materiálem. Části, které nadnáší jsou především v oblasti hřbetu, boků, ale i pod krkem. 

Vesta se zapíná pod krkem do kříže 2 přezkami, kde se dá také upravit její rozměr. Stejně tak štelovatelný je široký síťovaný popruh, který podepírá hrudník psa. 2 masivní plastové karabiny pokračující z tohoto popruhu se protáhnou každá 2 širokými poutky, zacvaknou a široká síťovina tak obejme spodní stranu hrudníku psa. 

Reflexní prvky 

Vesta má na sobě na několika místech reflexní prvky, jejichž efekt jsem ještě neobjevila, protože se psy ve tmě neplaveme. Reflexní proužky jsou na části pod krkem, kterou mají naši psi ponořenou ve vodě a pak na poutku, za které lze psa zvednout. Pokud by vás ale tato aktivita naplňovala, pak je možná využijete. ;)