MR KCHBO v dogdancingu pro australské a belgické ovčáky

28.09.2019

Konečně se panička rozhoupala... Když už ten dogdancing cvičíme, rozhodla jsem se ho pokusit nějak zužitkovat a jako první závody jsem vybrala šampionát MR KCHBO v dogdancingu pro australské a belgické ovčáky 28.9.2019 v Horních Počernicích v Psí akademii Dance and Jump.

Velké přípravy...

Přípravy na canicrossové závody mám zmáklé - nezapomenout doma nic z oblečení (když zapomeneš, absolvuješ závod téměř v čemkoliv krom bot na podpatcích). Když zapomeneš sedák/vodítko/postroj, na závodech je většinou stánek, kde se dá na zkoušku něco půjčit nebo má někdo z přátel a tak to taky není konečná. Snad jediný problém je, když si zapomenete psa, ale i to se dá někdy vyřešit. :-D

Když si zapomenete něco na dogdancingové závody, je to průšvih. Bez výkonostního průkazu nemůžete ani nastoupit, když si zapomenete kus kostýmu, je to blbý, protože přece nechcete, aby měl někdo na závodech stejný a když ano, tak je otázkou, zda se vám bude hodit, bude to vaše velikost a jeslti vám ho vůbec půjčí. :-D No a pro jistotu s sebou nosím na nějaké flashce ještě znovu i hudbu, jistota je jistota. Jo a absolvovat s jiným psem zde nepřichází v úvahu. :-D 

Protože to jsou naše první závody, nevím si zhruba měsíc před jejich termínem vůbec rady s tvorbou sestavy a tak musím za Alčou Smolíkovou, která mi ji tak nějak pomáhá tvořit. Heelwork mi sedí lépe, protože jde pěkně do hudby a tak si i věřím, že na nic nezapomenu, s freestylem je to teda určitě horší. Zároveň musím za kamarádkou Terezkou Stránskou, která mi pomáhá s mými tančními kreacemi, jo, jsem pěkný střevo. No a pak si tak po nocích stříhám hudbu, to je taky hitparáda. :-D

SESTAVY

FREESTYLE

Je to poprvé, co budu chtít po Lexíčkovi více než 1 delší sestavu za den, takže jsem si na freestyle, na který jsem nám věřila méně, přichystala pouze 3min sestavu (jo a navíc v tom slušivém trikotu prostě nechcete chodit na veřejnosti déle :-D ).

Na Lexíčkovi bylo vidět, že začátky obou sestav má takové pomalejší, ale jakmile se rozpohybuje, je to hned lepší. Výsledky freestylu velice ovlivnilo štěkání psů, takže nejspíše i díky tomu jsme skončili na krásném 2.místě, kterého si nesmírně cením. ;-)

Divize freestyle je charakterizována různými prvky ve vzdálenosti od psovoda, pózami, slalomem, skoky, sudy, plazením atd.

HEELWORK TO MUSIC

Na heelworkovou sestavu si beru kostýmek a černobílý klobouček, který mám přilepený k hlavě oboustrannou lepící páskou, aby mi nespadl. :-D Lexíčka baví heelwork určitě méně, což má teda blbý, protože mě více a tak má sestava necelé 4minuty.

Sestava by se měla skládat z více než 70% z heelworkových pozic v různých směrech, které by na sebe měly plynule navazovat. Nějaké záseky tam byly, něco se nám úplně nepovedlo, ale jsem moc spokojená panička. ;-) 

Šťastná panička ;-)

HEELWORK TO MUSIC - 3.místo

V divizi, která je náročnější na technikcé provedené, preciznost jsme skončili na 3.místě, čehož si velice cením vzhledem k tomu, že jsme stále nebyli schopní pokořit heelworkovou zkoušku 2.stupně. :-D

FREESTYLE - 2.místo

Ve freestylu jsem nám tolik nevěřila, hlavně proto, že jsme s Lexíčkemna freestyle tolik netrénovali. Výsledky byly hodně ovlivněné štěkáním pejsků, takže i díky tomu jsme si vytančili 2.místo.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem našim partnerům - canvit.cz, originalbarf.cz, dogfitness.cz a mazliceknamiru.cz, pořadatelům a rozhodčím Aleně Balcarové, Petře Malé a Lence Ičo Zábranské, dále také Monice Bystrianské za krásné fotografie. Určitě to nebyly naše poslední závody, tak něco potrénujeme a zkusíme to opět. ;-)