MČR Hradecký MID a SPRINT 2018

20.11.2018

Zatímco já se neschopenkuju u Jakubových rodičů po pádu z koloběžky 12.11.2018, Jakub se Zízou se rozhodli uzavřít závodní sezónu 17.-18.11.2018 na závodech v Bělči nad Orlicí. Dnes to tedy bude vcelku krátké, Jakub je totiž po příjezdu domů hovorný jako vždy. :-D

PROČ KOLOBKA? 

Asi nejčastější dotaz, na který Jakub musí odpovídat... Proč tedy se Shenzinkou neběží, tak jako celou sezónu, ale přihlásil se do kategorie SC1? Chce Shenzince za odměnu v canicrossové sezóně dát motivačně rychlejší závod, který si ta naše ďubkatá čubinka jednoznačně zaslouží. A že by měl větší šanci uspět mezi canicrossaři? Whatever, už jich o nic nejde. Zíza je mladá a důležitější je pro nás i pro ní v tuto chvíle chuť do práce a to, aby hlavně ona ve své hlavičce zakončila sezónu zvesela. Jasná volba. ;)

Poprvé v kategorii SC1...

Závod je velice dobře organizovaný, Jakub je spokojený. Trať je suchá, rychlá, rovinatá s několika více či méně těžkými zatáčkami. 

Největší problémy (pokud se to dá problémy vůbec nazvat), lepší pojmenování by bylo spíše drobnosti, jsou Shenzinky váhání na startu. Po oba dny ji přidržuje Pavlik Červenka, ale Shenzi s Jakubem mají vcelku jasný startovací rituál. Neučili jsme ji totiž držet lajnu, ale pro canicross mnohem praktičtější sedět vedle běžce. S koloběžkou je to tedy tak, že sedí před koloběžkou a čeká na odpočítávání. Druhý den má však tendenci start trochu "ulejt", což se jí díky Pavlíkovi nedaří a po odstartování je tedy nejistá, zda už tedy běžet měla nebo ne. Po pár vteřinách je ale Jakubem ujištěna a vydávají se na trat, kterou si perfektně užívají.  :-) Jakub říká, že na trati měli rezervy především v projíždění zatáček, ale já jsem ráda, že do cíle dojeli celí. :-)

SPOKOJENÝ PSÍČEK = SPOKOJENÝ PÁNÍČEK

Je potřeba říct, že Jakub je poměrně cílevědomý člověk a málo s čím spokojený. První závody v sezóně Shenzi netrefovala zatáčky, odbočovala tam, kde si ona myslela a bylo to samé: "byla šikovná, ALE neumí strany, strašně ztrácíme čas v zatáčkách atd...". Až mi ten jeho negativismus někdy lezl na nervy a byla jsem na něj kvůli tomu trochu hnusná. Po tomto závodě mi ale Jakub po oba dny řekl, že je úžasná. Pracovitá holka, která svou první sezónu zvládla naprosto na jedničku. Nejenže pokvikávala během závodu zhruba pvní 3 km a zbytek trati pak každou zatáčku, ale šla krásně s napnutým vodítkem a v plném tahu až do cíle. Jakub jí chválil tak, že snad i zapomněl na ty potíže druhý den při startování. Takhle spokojeného jsem ho už dlouho neviděla. :-)

Jakubovi se Shenzinkou se podařilo něco úžasného. 
Na svých pvních závodech v kategorii SC-1  na MČR si vybojovali 5.místo!!!
Víc už není co dodávat... :-) 

Poslední řádky věnuji už jen jako poděkování organizátorům z M.C.Metuje za úžasný závod a fotografkám Heleně Jílkové a Verče Červenkové za fotky.