MČR DDCCR v dogdancingu

09.11.2019

Namotivováni výsledky na MČR KCHBO australských a belgických ovčáků jsme se s Lexíčkem přihlásili ještě na několik dalších dogdancingových závodů a po nich už si také dáme zaslouženou pauzu plnou vegetění a procházek. Cvičení se pro nás stalo tak běžnou denní záležitostí, že bez něj ale nejspíše stejně nevydržíme. Naším prvním oficiálním dogdancingovým závodem bylo Mistrovství české republiky dogdancing klubu České republiky. Svá vystoupení přijeli ukázat všichni elitní závodníci z celé země a že bylo rozhodně na co se dívat. ;-)

Diagnóza: nervózní jako sviňa...

PROSTĚ NEJSME VYZÁVODĚNÍ...

S Lexíčkem jsme se na taneční kariéru vrhli poměrně pozdě. Pozdě jsem zjistila, že není třeba umět povely pouze na gesta, ale že jsou mnohem důležitější slova a tak je pro nás trénink někdy těžký. Přesto se ho snažíme vést zábavně a hrou. ;-)

Věřím, že kdyby se tady to stalo jakémukoliv závodníkovi, věděl by, jak na to reagovat, ale mě to strašně rozhodilo. Je to jasné, prostě musíme závodit víc a víc.  ;-)

TIPY NA TRÉNINKY...

Se závoděním se nám také objevil další nešvar a to jsou zvukové projevy (pokníkávání, štěkání atd.).  Jsou téměř výhradně důsledkem stresu a frustrace, takže máme v tréninku na čem pracovat. ;-)

Na závod jsem se moc těšila. Od mistrovství australáku jsme za 1,5měsíce dotáhli několik dalších cviků, které jsme měli rozpracované a tak jsem se těšila, že zúročíme všechno, co jsme natrénovali.  ;-)

Věděla a cítila jsem, že je tento závod pro nás důležitý, ale ukázalo se, že moje nervozita pro nás bude v tomto závodě nepřekonatelnou překážkou.

První část sestavy jsme až na dvě Lexíčkova štěknutí zvládli dobře, pak ovšem přišel zásek. Lexíček dělal panáčka a ve chvíli, kdy jsem mu řekla"dolů", aby ho přestal dělat, se prostě zasekl a dál držel jako totální vzorňák panáčka. No a já jsem nebyla schopná v tu chvíli ho z panáčka dostat nějakým dalším povelem. Chvilku jsme to na ploše probírali, utekla nám hudba, panička se sesypala a do konce skladby (cca 40 vteřin) už se do hudby nedostala a tak improvizovala, ale věděla, že je to v háji. Nakonec to až tak v háji nebylo, ale prostě panička hysterka se sesypala na place. :-D

Nakonec jsme si vytančili 16.místo v kategorii FREESTYLE

Zklamaná panička a to tak, že Lexíčka ani nepochválila... S odstupem času si to vyčítám, ale v tu chvíli to prostě nějak cítíte, máte nějaké emoce, moc se s tím udělat nedá...

Lexíčku, v neděli 17.11.2019 nás čeká RETRO dogdancing v Pražských Počernicích (neb na něj máme ideální sestavu, že) a tam to dáme znovu a lépe. Je to totiž závod neoficiální, na kterém můžete mít s sebou pamlsky a psa si poodměňovat, čehož my teď určitě využijeme. ;-)

Všechny začátky jsou těžké a každý nějak začínal. Pro nás bylo mistrovství velikou zkušeností a ty my potřebujeme sbírat. Všichni se mě ptali, zda si i Rafčec zkusí nějaký ten závod. No, pokud v tréninku pokročíme čas až tam, že když zapnu hudbu, bude dělat i něco jiného, než jen čučet na ten zdroj hudby a snažit si u toho ukroutit hlavu na krku, věřím, že to dáme. :-D

Závěrem bychom rádi poděkovali všem, kdo se na šampionátu podíleli. My jsme sice byli poprvé, ale prostředí, atmosféra i organizace se nám líbily. Děkujeme rozhodčím za posuzování a závěrem všem našim partnerům, kteří nás podporují na cestě k vybraným cílům. Foto: Martina Irglová

www.canvit.czwww.dogfitness.cz,  www.originalbarf.cz,  www.mazliceknamiru.cz