MČR Abertamský sprint

13.10.2019

Kdysi jsme si doma řekli, že na závody na západ od Prahy, prostě nejezdíme. Už jednou jsme to porušili, když jsme vyrazili na horskou výzvu do Krušných hor na Boží Dar a teď podruhé. Kdyby mi někdo totiž řekl ještě před cestou, že Abertamy jsou asi 10 minut od Božího Daru, asi bychom tam nejeli. :-D

V ABERTAMECH HROMADNÝM STARTEM...

Pro letošní podzimní sezónu jsme trochu bojovali s motivací a tak víme, že jsme měli mezery i v tréninku. Protože se startovalo hromadně, rozhodla jsem se před MS nepokoušet závodit s Riminkou, ale vzít jistotu Lexíčka. I přesto se ale závod pro nás neobešel bez problematických pejsků. Trať ani pro jednoho z nás nebyla vůbec ideální. Dlouhé louky, kde je vidět na závodníky před sebou, nás oba nebaví a na louce, kde téměř po celou trať svítilo slunce, i přes namočený kožich začalo být Lexíčkovi poměrně brzy horko. Popasovali jsme se s tím nejlépe, jak jsme uměli. V cíli přišla veliká odměna a ten skvělý pocit, pro který to děláme. ;-)

JAKUB STARTUJE PODRUHÉ S MERIDOU...

Jakub si zazávodil s Meridou, se kterou poběží i na MS ve Švédsku a ta mu ve svých 9,5letech krásně pomohla na celé trati až do cíle. Je to úžasné, když je o závodního psa pečováno tak, že může aktivně závodit i do vysokého věku a my moc děkujeme Verče Navrátilové a Vaškovi Vančurovi (espvakci), že mohla dělat Merida Jakubovi parťáka v běhu. ;-)

Celkové výsledky

VERČA S LEXÍČKEM - 6.místo

Na to, že to absolutně neměl být Lexíčkův závod. Na to, co jsme museli na trati řešit. Na to, že nás ty dlouhé louky nebaví a oběma nám začali být dost brzy horko, jsem více než spokojená. Lexíčku, teď už tě čeká hlavně tančení. ;-) 

JAKUB S MERIDOU - 3.místo

Jakub byl moc rád, že si mohl před MS IFSS ve Švédsku opět mazáka Meridu proběhnout v závodě a zvládla to skvěle. Trochu jí dělala problémy poslední louka, kde moc nerozuměla směru běhu, ale jsou to oba pašáci. :-)

Děkujeme mnohokrát našim sponzorům a partnerům  www.canvit.cz,  www.dogfitness.cz,  www.originalbarf.czwww.mazliceknamiru.cz za celoroční podporu v našem snažení. ;-)

Fotogalerie

Konečně jsem měla taky čas si na trati pořádně zafotit, takže fotografie stahujte, využívejte pro svou potřebu jak je libo, s uvedením autora, prosím. ;-)

https://www.zonerama.com/veronikalesiukova/Album/5682061