Maxičkovský saďák

19.08.2018

Závody na Sadské jsme každý rok nějak nemohli termínově trefit. Buď jsem pracovala, bylo moc horko, nebo nám do toho vždy něco přišlo. Až letos :-) A pocity, dojmy? Příští rok už váhat nebudeme a pojedeme zase. ;-) 

Několik dní do závodu...

ZKRÁCENÁ TRAŤ

Věřím, že plánování závodu přineslo organizátorům možná trochu vrásek na čele. Teploměr (stejně tak jako poslední týdny) měl podle předpovědi ukazovat přes 30°C ve stínu a tak 4 dny před závodem přišlo rozhodnutí, které kvitovali snad všichni závodníci a hlavně psi - TRAŤ BUDE ZKRÁCENA DO MAXIMÁLNÍ DÉLKY 3KM. 

POSUNUTÝ START

No a s tím souviselo i to, že organizátoři posunuli čas startu z původních 8:00 na 7:30. Nejdříve tratí prolítnou bikeři se psy, poté koloběžkáři a my canicrossaři nakonec. :-) 

Obě rozhodnutí byla podle mě naprosto ideální. TJ SOKOL MAXIČKY nejsou v pořádání závodů žádní začátečníci a vědí, jak závody udělat pro psy i lidi prostě parádní. ;-) Palce nahoru. ;-)

Jdeme okusit Sadskou...

3, 2, 1, START!

Moje noční můra - hromadný start je na tomto závodě skvěle zvládnutý. ;-) Startujeme z široké louky ve vlnách po 10ti běžcích, což se ukazuje být tak akorát. ;-) Moje poserouctví mi však brání zabrat již od startu, Lexe držím na polovině vodítka a tak se nám rychlejší běžkyně hodně vzdalují. No co, musím vše prostě dohánět na trati. Mrzí mě, že nedorazila Míša Srchová, která měla běžet ve vlně se mnou. Trať je příjemná, měkká, občas písčitá, ale povětšinou se dá běžet i mimo písek. Pokud se do něj dostanu, stojí mě to cenou energii a vteřinky navíc...

KDOPAK SI BĚŽÍ PRO NOVÝ OSOBÁČEK?

Trať mám projitou, takže předběžně vím, kde už můžeme rvát co to jde... ;-) No a rvali jsme. Dali jsme do závodu tolik, že jsme si s Lexem vyběhli nový osobáček v průměrce/km - 3.25/km. V tu chvíli mě vůbec nezajímá umístění a raduju se z úžasného úspěchu. ;-) 

Mám osobák, nesleduju pořadí... ;-)

VERČA A LEX - kategorie CCW 19-39let - 2.místo/17 

V takovém závodě a s takovou konkurencí si vždy stanovuji reálné cíle. Splnili jsme je na jedničku, nelituji ničeho, raduji se z výsledného času. ;)

​JAKUB A RIMČA - kategorie CCM 19-39 - 3.místo/10

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit aliquam at porttito.

Autoři fotografií: Helena Jílková, Petra Rabelová-Sušinová