Matrace pro psy od mazliceknamiru.cz

04.05.2019

Naše holky mají svůj gaučík, křesílko, ale pořád jsme přemýšleli, co bychom pořídili Lexíčkovi, aby nemusel ležet stále na zemi až padl návrh vyzkoušet jednu z matrací nového českého výrobce mazliceknamiru.cz. Tak jsme prolistovali jednoduché přehledné stránky, vybrali největší velikost matrace, která byla pro ty naše hajdaláky k dispozici, a už byla doma. :-) 

www.mazliceknamiru.cz je český výrobce  především pelíšků, matrací, polštářů a lehátek pro Vaše mazlíčky. Konkrétně na jejich eshopu najdete nejenom to, ale i vybavení od nonstopdogwear pro sportování se psem, klece jako takové, potahy na každý rozměr klecí na míru, pelíšky do aut, hračky od West Paw, připravovanou sekci s pochoutkami pro psy a nabízí i tvorbu možnost nechat si ušít pelíšek/matraci/potah na míru. 

JAKOU MATRACI JSME SI VYBRALI A PROČ?

CHARAKTERISTIKA

Rozměry: 120cmx100cmx10cm

Materiál: nylon - je v několika místech prošitý tak, aby se nemohl nahrnovat k jedné nebo druhé straně matrace

Údržba: snadno omyvatelný povrch, ačkoliv v tuto chvíli není na matraci žádný potah (výrobce na tom ale po našem podnětu pracuje a my se těšíme, co vymyslí) 

Úchyt: plastové poutko z boku

Váha: Myslela jsem si, že bude matrace dost těžká, že jí neunesu, ale je tak lehká, že jsem si jí bez problémů donesla na zahradu, do druhého patra atd.

PROČ JSME SI JI VYBRALI? Původně jsme dlouho zvažovali, zda vyzkoušíme klasický pelíšek s vyvýšenými okraji, do kterého se pejsek může zavrtat. Ale když jsme přemýšleli, jak na jednom takovém starším spí naši psi doma, stejně se vždy natáhnout jak se říká "jak dlouzí tak široký", takže nakonec padla volba na klasickou matraci co největšího rozměru, který byl k dispozici.

Matrace je cca 10cm vysoká. Výplňový materiál je v několika místech prošitý tak, aby se nemohl nahrnovat k jedné nebo druhé straně. Výrobce hned s matrací zasílá ale i upozornění, že v případě vystavení matrace nadměrnému tlaku v jednom místě (něco vám na ní spadne nebo na ní stoupne někdo opravdu těžký), může dojít k jejímu protržení, takže lepší nezkoušet. ;-) )

Otestováno všemi členy rodiny :-D

Od té doby, co máme pelíšek doma, jsme ho už otestovali všichni. Už jsem na něm stihla usnout i já i Jakub, o pejscích nemluvě. Rimča si zabrala pelíšek hned první den pro sebe místo gaučíku ještě když byl zabalený v igelitu a bylo jí to úplně jedno. :-D Výplň v pelíšku je poctivá a díky prošití se opravdu nepohybuje, neshrnuje k jedné straně. S tím souvisí i varování výrobce, že matrace se může porušit, pokud se na jedno místo vyvine přílišný tlak (např. na ní něco spadne). Tohle jsme doma raději nezkoušeli, ačkoliv po ní docela často přecházím a vždy stoupnu jednou nohou a nic se jí nestalo. ;-)

Perfektní klidné místo při cvičení...

Matrace si velice rychle našla své skvělé využití. Cvičím totiž velice často se všemi 3mi pejsky puštěnými na volno, z čehož aktivně ale cvičí vždy jen jeden a druzí dva klidně čekají na místě, až na ně přijde řada. Z počátku je těžké necvičící psy posadit jen tak někde vedle vás, proto je pro ně srozumitelnější jim dát úkol, který trpělivě plní, zatímco druzí dva cvičí. No a matrace se  tomto ohledu ukázala jako výborný pomocník - pejsci na ní vždy dostanou místečko. Jsou na ní nepravidelně odměňováni drobnými pamlsky. Kritérii, které chci, aby dodrovali je to, aby se po čas cvičení jiného pejska nezvedali a na matraci klidně leželi celým tělem. Srozumitelné, jasné, snadné. :-) Dříve jsem takto s cvičícím pejskem mohla trénovat pouze cviky, které již dobře znal a musela velice často odměňovat ležící pejsky. Nyní už jsme ale ve fázi, kdy shapujeme i nové cviky a u ležících pejsků se výrazně prodloužila doba, kdy čekají na svou příležitost. ;-)

Lze ji brát ven? 

Osobně v tom nevidím vůbec problém, pokud je sucho. Materiál je voděodolný, ale obávám se že ne naprosto nepropustný a proto by vám matrace nejspíše velice dlouho prosychala. Váleli jsme se na ní na zahradě všichni a ačkoliv nikde není psané, jakou má nosnost, zvládla nás všechny. :-D

Má matrace povlak?

Na četné dotazy na rovinu uvádím, že matrace nemá žádný povlak, který by se dal svléknout a dát do pračky. Na naše a vaše dotazy ale výrobce zareagoval velice rychle a už vymýšlí nějaký povlak či ochranu na její povrch. Hned co bude k dispozici jej určitě také vyzkoušíme! :-)

Děkujeme mazliceknamiru.cz za možnost tuto krásnou matraci vyzkoušet. Až budeme mít své vlastní bydlení, určitě si necháme pro pejsky vyrobit matraci na míru. :-)