Manmat canicross okolo Hradce

15.09.2019

Tohle jsou naše srdeční závody, na kterých jsme snad žádný rok nechyběli. Navíc pro nás letos měly být kvalifikační (pro Jakuba v kategorii SC-1 se Shenzinkou, pro mě s Riminkou v kategorii CCW), ale nakonec Jakub běžel canicross s babičkou Meridou od Verči Navrátilové a Vaška Vančury a já jsem si závod střihla s Lexíčkem, aby ta jeho hlavička upustila páru od dogdancingu. ;-)

Takto se nám líbilo na Biřičce v roce 2018. Občas je fajn zavzpomínat a podívat se, co se za rok změnilo. :-)

Biřička je jistota :-)

SOBOTA - STARTUJEME V 17:30

Na Biřičce si můžete být jistí, že jako canicrossaři prozevlujete na závodech téměř celou sobotu. Můžete si ale užít pohodové sportovní odpoiledne pro celou rodinu, kategorie příchozích a v pozdních odpoledních hodinách starty scooterů, biků a na závěr hromadné starty canicrossařů. Ty se, pokud vím, stejně jako v loňském roce obešly bez nějakých větších problémů, přestože startovní koridor je poměrně úzký a hned za ním je takový pěkný hupík, kde se rády zvrtávají kotníky. ;-)

NEDĚLE - STARTUJEME V 11:00

Využili jsme toho, že to máme do HK poměrně kousek a na noc jsme jeli pěkně do peřin. Ráno jsme vyfotili pár foteček a vydali se opět na trať 4,3km dlouhou.

Trochu mě mrzí, že všechny ostatní kategorie startují gundersenem, jen canicross ne. Osobně bych v tom pro další ročníky neviděla žádný větší problém a dala gundersena i canicrossařům. ;-)

Nejlepší počin - Vlastíkovo plavání

Vlastně nejlepší záležitostí víkendu a perfektním zakončením je vždy Vlastíkovo plavání přes Biřičku. Je super, jak vás do toho prostě někdo uvrtá, aniž byste chtěli, nemáte plavky nic, voda je studená jak psí čumák, ale prostě jdete s davem. Prakticky je jedno jak plavete, v čem plavete, s čím plavete, hlavně, že se netopíte. :-D

A pozor, my jsme si s nutrií Lexíčkem z loňského roku polepšili o 1 místečko, takže jsme doplavali na 5.místě. :-)

Celkové výsledky

Verča s Lexíčkem - 2.místo v kategorii CCW 19-39let

Lexušek pracoval krásně, ačkoliv po bězích s Riminkou musím přiznat, že mezi nimi rozdíl je. Riminka nasadí konstantní tempo a valí 4km stále stejně. lexušek rve první 2km a ty další 2 už je to trochu slabší. S oběma se ale běhá velice příjemně. :-)

Jakub s Meridou - 5.místo v kategorii CCM 19-39let

U Jakuba a Meridy to bylo spíš o tom se seběhat a netrhat rekordy. ;-)

Jako v roce 2018 - opět 2.místo, jen soupeřky se nám změnily. Na stupně vítězů opět s pamlskovníkem od www.dogfitness.cz
Jako v roce 2018 - opět 2.místo, jen soupeřky se nám změnily. Na stupně vítězů opět s pamlskovníkem od www.dogfitness.cz

Děkujeme za novou matraci do klece od  www.mazliceknamiru.cz, kterou Lexušek o víkendu testovat a nemusel se tak mačkat s ďublíkatýma holkama. Neskutečně jsem byla překvapená, že jsme dostali úžasný Lexí batůžek od  www.behejsepsem.cz, přestože jsme se jediného Dogbiatlonu nezúčastnili, ale příští rok to určitě vyjde. No a také firmě  www.canvit.cz za doplňky pro výživu našich pejsků - Rafajs už si pochutnává na mrazem sušené zelenině a olejích, které do krmení dostává (dospěláci si užívají komfortu plného sortimentu produktů). No a ta kostička masíčka je od našich úžasných  www.originalbarf.cz, na jejichž stravě Rafča vyrůstá. :-)