Horská výzva II. - Beskydy

25.05.2019

V roce 2018 jsme se s Jakubem a pejsky více či méně statečně popasovali s Beskydskou SHORT tratí. Jakub na ní společně s Jirkou Melechou zakufroval a místo 13km měl v cíli na hodinkách 18km, ale trať se nám líbila a tak jsme se rozhodli i letos absolvovat 4hod cestu do Trojanovic u Frenštátu pod Radhoštěm.

Hromadný start dogtrekařů v kategorii SHORT.
Hromadný start dogtrekařů v kategorii SHORT.

Změny v hromadném startu?

Možná vám neuniklo, že v roce 2018 jsme měli v Krušných horách s Lexíčkem problém v hromadném startu. Obecně se v tom roce věnovalo hodně osvěty hromadným startům i na jiných akcích, jiných závodech. A tak možná i díky tomu všemu rozruchu a na přání závodníků se pro rok 2019 pořadatelé rozhodli oddělit starty dogtrekařů od běžců se psy vždy o 2 minuty a bylo to perfektní. Já za sebe a Jakuba mnohokrát děkujeme za toto vstřícné gesto, za jež jsme již poděkovali pořadatelům přímo po závodě. :-)

Trasa SHORT, 13km, 700m převýšení...

Máme tuhle trasu např. proti Krušným horám rádi, protože zkrátka první kilometry, kdy jsou psi nejvíce nabuzení, vedou nahoru. Po cca 4,5km vystoupáte na vrchol Velký Javorník. Zde je i jediná občerstvovačka nejkratší trati, kde je potřeba si čipnout mezičas. Odtud sbíháte dolů a pak ještě přes jeden menší kopec opět do cíle. Poslední kilometry trati vedou sice po asfaltu, ale nic, co by se nedalo zvládnout. :-)

JÁ S LEXÍČKEM

Když jsem viděla seznam přihlášených, mým největším cílem bylo se popasovat s výstupem na Velký Javorník tak, aby nám vedoucí holky nenandaly až moc. :-D Lexíček šel letos lépe než loni, ale i tak je to z velké části "za své". Ale myslím, že cíl jsme splnili, protože jsme první 3 holky ještě zahlédly, když jsme přicházeli na občerstvovačku. Hned poté se ukázalo, že běžet z kopců s vychovaným psem za patami je mnohem rychlejší než mít psa, který vás z kopců zvláčí dolů. Seběh z Velkého Javorníku je totiž opravdu trailový a se silným psem bych ho ani běžet nechtěla. :-D A tak jsme jednu dvojici předběhli a Janču Martinů skoro doběhli. 

Vedoucí holky "zakufrovaly"... 

Běžím si tak nějak na pohodičku. Cestu znám, holky přede mnou daleko nevidím, jen se přetahujeme se slečnou s belgičákem - tu chci zkrátka do cíle dát. O Jakubovi od startu nevím prakticky vůbec. Držíme naše tempo a dostáváme se se k místu, kde loni zakufroval Jakub. Když v tom vidím vedoucí Andrejku a Janičku, jak se vracejí ze stejného místa. Jsou za námi prakticky jen kousek, takže běžím dál, soustředím se na slečnu s belgičákem. 

JAKUB S RIMČOU

Jakubovým cílem bylo letos se na trati neztratit a to se mu povedlo. :-D Nahrál si mapu do chytrých hodinek. Neměl taky s kým moc kecat (s Jirkou Švancarou, který mu byl celou trať v patách, prý nechtěl :-D ), takže všechny odbočky trefil. Riminka byla úžasná. Pomáhá mi ji připravovat na větší závod, kde bude muset z kopců dolů běžet u nohy a to všechno zvládala na jedničku, holka naše šikovná. Jo a Jakub? První horskou výzvu bez puchýře. :-D Možná za to můžou konečně správné botky - tentokrát si na závod vzal ON Cloudflow. Jakubovo zlepšení proti roku 2018 je veliké, protože v tom roce neběžel kilometrů 13, ale 18. :-D

KOUPÁNÍ, ANEB VYUŽÍVÁM KAŽDOU VODU NA TRATI... 

Do kopce mi ale holky opět trochu utekly i díky tomu, že jsem Lexíčka koupala všude, kde jen to šlo. Nemohla bych ho vláčet na takto dlouhé trati od vody pryč. Bohužel se ale takových majitelů na trati našlo více a byl na ně velice smutný pohled. Výměnou za jedno místo ve výsledkovce zapomenout na to nejdůležitější a to je pohoda a důvěra vašeho pejska ve vás. 

Vyšlapujeme do posledního kopce asi 500m před cílem, který už nemám sílu vyběhnout. Nahoře Lexíčka odstartuju a ten kluk dře až za cílovou pásku jako po startu. Kde se to v něm bere, nechápu. Probíháme dokonce kolem našeho auta, kde ani nezpomalí a valí až do cíle. Dali jsem do toho všechno a Lexuš dvojnásob. :-) 

V cíli vlastně nevím, zda mám mít z takového vítězství radost. Je jasné, že kdyby se holky neztratily (ačkoliv si nezaběhly zdaleka tolik jako loni Jakub), tak by se určitě praly o 1.-2.místo. Každý ať si situaci představí sám. K závodění to ale asi patří... 

CELKOVÉ VÝSLEDKY

VERČA S LEXÍČKEM

Kategorie SHORT dogtreking ženy - 1.místo/26

JAKUB S RIMČOU

Kategorie SHORT dogtreking muži - 2.místo/18

Zda se vydáme do Krušných hor, ještě sami ani nevíme... :-D 

Chtěli bychom ale poděkovat pořadatelům za jejich vstřícné gesto při oddělení startů. Všem, kdo si s námi užili skvělý den. Dále firmě OriginalBARF CZ, protože na masíčku od nich nám pejsci krásně prospívají. Dogfitness.cz za péči o naše kucínky a výrobci Canvit za nutriční doplňky po naši smečku.