"Dogfitnessky na cvíčo"

29.11.2018

Tak už se dostaly i k nám... Drobné nedrobivé nemastné pamlsky pečlivě vybrané receptury, které jsou určeny ke cvičení, při kterém využijte velké množství maličkých odměn... 

V zimě, když přecházíme z režimu trénovacího do režimu udržovacího, více využíváme cvičení na balančních pomůckách, s čímž je spojená i velká potřeba drobných odměn. Pro tyto potřeby využíváme různé pamlsky - občas granule Platinum, které lámu na polovičky, granulky Alpha Spirit (ve variantě only fish), které jsou ovšem dost neekologicky balené... No a letos naši partneři Ondra s Verčou z dogfitness.cz začali vyrábět své vlastní pamlsky, takže jsme nesměli chybět u jejich ochutnávání. :-)

Složení... 

Určitě v dnešní době řešíte především složení toho, co podáváte svým pejskům. Věřte, že v dogfitnesskách nenajdete žádná Ečka ani konzervanty a pokud alespoň trochu sledujete složení psích krmiv či pamlsků, každou jednotlivou surovinu použitou pro výrobu budete znát a budete ji umět vyslovit. ;-) Základní surovinu použitou pro výrobu je vařené tresčí maso a výběrová lososová moučka, co víc si přát. :-)

TRESKA S MOŘSKOU ŘASOU

Zabaleno, odesláno, doručeno... 

Pamlsky jsou balené v papírovém sáčku se ziplockovým uzávěrem na bocích s průhlednou vložkou, takže ještě před otevřením víte, co jste si koupili. :-) Vypadají jako drobné peletky, načervenalé barvy, na pohmat poloměkké. Ve větším sáčku jich je více než 1500 kousků (osobně jsem je tedy nepočítala :-D ) a i protože naše smečka je pořádně snaživá, objednala jsem rovnou balení 750g. 

Výživové parametry... 

Rozhodně doporučuju u všech pamlsků sledovat i nutriční složení, pokud je výrobce uvádí a já věřím, že by měl. Pokud máte malého pejska a množství pamlsků tvoří větší část jeho denního příjmu, všímejte si především obsahu tuku, abyste při vážení pejska nebyli nepříjemně překvapeni. U holek ohařek toto neřešíme, ale Lexovi váhu pečlivě hlídáme. Ten kluk přibírá i ze vzduchu. :-)

Jaké jsou ohlasy na dogfitnessky u nás? 

Nás zaujaly na první pohled, i proto jsme se rozhodli je vyzkoušet. Důležitější je ale to, že smečce moc chutnají. Přiznám se, že když je používám na běžné venčení, občas musím dát holkám 2, 3 nebo 4 kousky najednou, protože jinak mám pocit, že je ani nezaregistrují. :-D Pokud byste měli zálusk je na prochajdy využívat, zvolte na doporučení raději dogfitnessky s kachnou a červenou řepou. Jsou to větší cca 1cm velké kuličky pro tyto potřeby vhodnější. Měla jsem trochu strach, zda nebudou zůstávat ohařkám "ve slinách". Občas každému našeho psovi něco zaskočí a vychrchle si tu odměnu vlastně znovu. U dogfitnessek ale nepozoruji, že by dělaly větší neplechu než jiné pamlsky. :-)

Jak dlouho vydrží poloměkké?

Tak jako každý poloměkký produkt počítejte s tím, že necháte-li je otevřené nebo jich větší množství zapomenete v pamlskovníku, samozřejmě že ztvrdnou. Já jsem na to ale zvyklá, stává se mi to poměrně často a mě ani smečce to až tak nevadí. Jako jedny z mála pamlsků si je prostě z pytlíku nasypu do kapsy do bundy a po venčení je zase šupnu zpátky. Pustí trochu drobečků, které bez problémů s kapsy vysypu, ale nezamastí ji. ;-)

Dogfitnessky se dále vyrábí v příchutích hovězí se spirulinou, kachna s červenou řepou a jako sušené ančovičky, na které jsem také slyšela výborné ohlasy. :-) Pokud vás dogfitnessky zaujaly, ideální je, když si objednáte malé degustační menu a váš pes vám sám řekne, jaké mu budou nejvíce chutnat. :-)