Dogdancingové zkoušky - MD2

11.03.2019

DLOUHÁ CESTA KE ZKOUŠKÁM 2.ÚROVNĚ... 

Pokud máte se svým psem složenou nějakou zkoušku z dogdancingu 2. nebo 3.úrovně, víte, jaký ohromný skok mezi zkouškami 1. a vyšších úrovní je. U zkoušek 1.úrovně jsou povolená gesta a zkouška trvá 45-75s. U zkoušek 2.úrovně už pes pracuje pouze na slovní povely a zkouška musí trvat 2-3minuty... No, když to vidím takhle černé na bílém nezní to až tak špatně. Problém ale u nás nastal před cca 3mi měsíci, když jsem prozřela a zjistila, že Lexíček krásně reaguje na moje gesta, ale o poznání hůře na slova... Chybka v tréninku no a to ne malá... 

Pokud v psovi nebudujete reakce na slovní povely, připadá mi, že tahle část hlavičky už se ve vyšším věku hůře zapíná a trénuje, ale my to nějak zvládneme. :-) 

Nervozitu stranou, jdeme na plac... 

Musím říct, že od té doby, co jsem byla na Se svým psem teď a tady s Frantou Šustou a Petrou Jaškówovou, tak se mi daří trému poměrně zvládat. Nebo si to alespoň namlouvám. Snažím se na taneční ploše k Lexíčkovi chovat stejně jako mimo plochu, slovně ho chválit, dávat mu jasné povely a když to nejde, prostě přidat gesto. Hlavně aby mi on rozuměl. :-) 

Zvládám si celé vystoupení poměrně užít, soustředím se na výkon můj i Lexíčkův, do toho počítám kroky, klušu do tempa hudby a nepřemýšlím o tom, jak vypadám, kdo se dívá, ale jen se směju na mého vrtichvosta, který si spokojeně vyšlapuje se mnou a absolutně neřeší, že dnes se nejede tréninkově ale naostro. Pohled na jeho projev je úžasný a moc se mi líbí. Ale tak to má asi každý majitel se svým pejskem. :-D 

2 CHYBIČKY... 

Byly nám strženy 2 bodíky. První za chůzi v heel pozici 2, kde šel Lexíček trochu stranou a druhý u osmičky v heel pozici, kde mě na vnitřní straně v klusu Lex trochu předbíhal. Na oba prvky jsem se připravovala v tréninku, ale na ostro se možná projevila moje nervozita. Hlavu z toho nevěším, do příště to doladíme. :-)

Spokojená, šťastná panička... 

Když nás vyhlásili a šla jsem si s Lexíčkem pro kokardu ke zkoušce MD2 složenou na výborně, paní rozhodčí mě trochu nabádala, že je škoda, že nejezdíme na nějaké závody. Pršinos mi z toho nenarostl (Lexovi možná trochu), protože to je naše zatím jediná zkouška 2.úrovně, ale jsem teď trochu nahlodaná a možná se na nějaký závůdek přihlásíme. :-) Snad to bude v našich časových a finančních možnostech.


KAŽDÝ PES BY MĚL UMĚT ALESPOŇ 2 SPORTY...

Pokud jste dočetli až sem, tak máte můj plný obdiv. Dneska jsem totiž jako kulička štěstí plná endorfinů. :-) Lexíčka jsem od mala učila spoustu triků, o kterých jsem nevěděla, že je někdy zúročíme v disciplíně jako je dogdancing, ale věřím, že ve štěněcím období je trénink různých "blbůstek" nejlepší cestou k perfektnímu vztahu mezi vámi a štěnětem. :-)

Navíc, pokud se vám stane, že váš miláček nebude moci z nějakých důvodů běhat canicross, pořád máte aktivitu, kterou ho zaměstnáte.  Stejně tak druhý sport slouží jako perfektní vyplnění zimní canicrossové pauzy. Tak využíváme dogdancing i my. :-)

Za posuzování zkoušek a příjemnou atmosféru děkujeme rozhodčím Petře Malá a Anně Říhové.