Dogdancingové zkoušky - HtM1

28.09.2018

Konečně mě Lexíček přesvědčil, že bych s ním měla dodělat poslední zkoušku I. úrovně dogdancingu a to Heel work to music. Na zkoušce už jsme jednou byli, ale bohužel jsme byli diskvalifikováni. Lexíček si tenkrát vzpomněl, že by bylo lepší místo pivotu u nohy mě raději obcouvat a já jsem mu to ve chvilce paniky prostě nebyla schopná vysvětlit jinak. :-D 

Většina DD zkoušek je bohužel ve všední dny a vzhledem k mé pracovní době se mi kvůli nim nechce brát volno. Vyskytla se ale možnost jet ve státní svátek do Hrádku u Ústní nad Orlicí, tak si udělám s pejsky výlet. ;-) Protože už je to poměrně dlouho, co jsme na nějakých zkouškách byli, jsem trochu nervózní z toho, že pravidla nemám vrytá pod kůži.

Nezapomenout sundat obojek, nemít u sebe žádný pamlsek, nepřekročit závodní plochu, stihnout vše v čase a hlavně si to užít. Vždyť to jsou jen zkoušky. :-)  

Heel work to music I. 

Lexíček moc krásně pracuje. Ze všech zúčastěných na mně visí očima, je pozorný, ačkoliv proti jiným borderkám třeba ne až tak rychlý ani zbrklý. I z toho důvodu volím pro tentokrát pomalejší tempo hudby. Nezkoušela jsem si všechny cviky v čase a tak už ani nevím, zda máme problém s nedostatkem nebo přebytkem času (U zkoušek prvního stupně se musíte vejít do intervalu 45-95s). 

JENOM JÁ A LEXUŠ, TEĎ A TADY

Jakmile začne hrát hudba, soustředím se jenom na mě a Lexíčka, vše ostatní vytěsním (Kdo se dívá, zda se dívá, jak nás hodnotí atd.) Zhruba v půlce stanoveného času si uvědomím, jak krásně se mnou můj chlupáč pracuje (ačkoliv by nemusel), nahodím úsměv od ucha k uchu a polohlasně se usměju. Co si o tom myslí ostatní je mi šumák. ;-) Snad to  souznění cítí i můj tralalák. Dokončím poslední cvik podávání pacek právě ve chvíli, kdy končí hrát hudba. Přidávám však ještě jednu sérii podávání tak, jak jsem to měla připravené, ačkoliv to již není třeba. Utíkám z plochy Lexe odměnit za krásných 95s cvičení. Sama si nejsem jistá, zda jsme zkoušku splnili nebo ne... Čekáme tedy na vyhlášení. Pokud jsme nesplnili, čas by byl naším jediným protihráčem. ;-)

Nakonec jsme zkoušku splnili na VÝBORNĚ za 29,5bodů z 30 možných. 0,5 bodu nám bylo strženo za detaily při provedení slalomu. Je stále na čem pracovat a já už pročítám řády zkoušek II. stupně. ;-)

Lexíček si tedy vysloužil titul Master of Dogdancing I.stupně (MoD1).