Dogbiatlon cup I. - Stará Boleslav

16.09.2018

Letošní Dogbiatlon cup pořádaný behejsepsem.cz bude mít 3 zastávky - ve Staré Boleslavi, Liberci a Praze. Pořadatelům se podařilo v loňském roce organizaci závodů vyladit tak, že pro letošní rok přichystali pouze malé změny. ;-) 

Takže začínáme! 

V neděli 16.9.2018 razíme na první letošní závod Dogbiatlon cupu ve Staré Boleslavi. 

SE PŘIHLÁSÍM, SE NEPŘIHLÁSÍM, SE PŘIHLÁSÍM, SE NEPŘIHLÁSÍM... 

Po některých z loňských komentářů jsme s Jakubem dlouho váhali, zda se letošní biatlonové show vůbec zúčastnit. Závist, nepřejícnost, nevím, jak to pojmenovat, způsobil, že jsme chtěli raději zůstat doma stranou od těch komentářů... Nakonec jsme se však, především díky našim přátelům, do dalších bojů o biatlonové medaile, pustili... 

Můj kamarád Šimon Cipro mi dnes řekl: "víš, čím to je? Že v tom našem sportu jsou samí pejskaři a jen málo z nich jsou sportovci." Moudrý to muž... ;-)

Já mám osobně lepší pocit z horšího umístění v závodě, kde pro nás s Lexem byla konkurence, než z prvního místa, kde konkurence nebyla až tak veliká... Ale chápu, že každý z nás to v sobě má nastavené jinak a nechci kvůli tomu nikoho odsuzovat. ;-)

JDEME NA TO! 

JAKUB S RIMČOU

Jakub je nervózní... Sám neví pořádně proč, ale jakmile běží, nervozita je pryč. Jiné je to ovšem na střelnici. Rimča spokojeně vrtí ocáskem a sleduje dění okolo. Po chvilce však začíná štěkat, což Jakuba trochu zněrvózňuje. Jakub trefuje všech 5 terčů - První střelba čistá! Za úžasného komentátorského výkonu Páji vyráží do dalšího kola. Druhá střelnice, ale tentokrát se mu za záda staví opět Pája s mikrofonem a bedlivě sleduje a komentuje jeho počínání. 

"První rána dobrá, druhá rána špatná, AJAJAJAJ" hlásí zvučně Pája :-D (Ano, tak takhle nějak se cítí Martin Fourcade.) Jakub si něco zanadává pod fousy... "A přichází další rána mimo!"  To už Jakub supí. :-D 

Zbytek terčů už ale vyčistí a s Rimčou valí do posledního kola. Jednoho kolo má vždy 700m. Nakonec dobíhají s Rimčou v čase 9:36 (2. nejrychlejší čas), k času jim je přičtena 40s penalizace (2 netrefené terče). Výsledný čas tedy 10:16. Jakub chválí Rimču, smočí jí, pochválí a jdou se vyklusat. ;) Nakonec je spokojený s výkonem, jen ne s tím střeleckým. ;-)

VERČA S LEXEM

Běžím skoro na konci startovního pole, které v počtu 83závodnic a s intervaly 35s startuje zhruba 45minut. Už tedy vím, jak kdo zaběhl nebo nastřílel a vím, že závod neuběhnu, ale musím nastřílet...

Na trati si s Lexuškem dávám hlavně pozor, abych někde nezakopla o kámen nebo si nezvrtla nohu. Tak je pravda, že neběžím na krev, ale chci doběhnout bez pádu a zranění. První kolo si spíš osahávám terén pod nohama. Lex krásně maká, jsem na něj pyšná. Vydýchávám se už několik metrů před střelnicí. Když vcházím na podium, dělám kravinky, aby ze mě trochu spadla nervozita. Lex mi za zády samozřejmě štěká jako pako a občas cítím, jak mi vodítko cukne o sedák. Pája za zády nemůže chybět a jdu střílet. Nakonec netrefuju jednu ránu a valím do druhého kola. 700m máme jako nic a další střelba. Zase stresík, blbinky, Lex štěká, Pája komentuje a střelecky stejný výsledek. Slyším Páju do mikrofonu hlásit, že to bude s Barčou Zoubkovou těsné (běháme totiž podobně rychle) a tak se snažím poslední kolo rvát co to jde. Nakonec dobíháme v čase 10:14, ke kterému je nám přičteno 40s penalizace. Výsledný čas tedy 10:54.  

Chválím Lexíčka za perfektní výkon a koneckonců i sebe. S tou Pájou za zády to opravdu není jednoduché a tak jsem vlastně ráda, že to byly jenom 2 netrefené terče. Mohlo jich být totiž taky mnohem více. :-D 

Jak to vidím já... 

Víte v čem je ale kouzlo biatlonu? V tom, že překvapit může naprosto ale naprosto kdokoliv. ;-)  

PROČ NA TY ZÁVODY POŘÁD JEZDÍM? 

Občas je těžké přijet mezi velkou spoustu lidí, z nichž vás někteří znají a hodili vás do kategorie "ona sem jezdí všechno vyžrat". Dogbiatlony jsou moje srdcovka. Miluju ten pocit, když nevíte, zda jedna netrefená rána znamená, že se musíme zmáčknout v běhu atd. Když se podíváte na všechny výsledkovky, nikdy jsme s Lexem nevyhráli nějakým obrovským náskokem. Většinou rozhodovalo pár běžeckých vteřin nebo lepší střelba. Ono ta doba, kdy nás někdo předběhne, určitě přijde... ;-) Sama jsem zvědavá, kdo nám to nandá. ;-) Už pro tento závod je neskutečné, že jsme porazili 83 týmů... A že byla na startovce zvučná jména! Barča Poživilová běhá úžasně, další Barča Zoubková běhá zhruba stejně rychle jako my s Lexem, Péťa Křížková se dostává do úžasné formy po mateřské, loňská nejlepší střelkyně Pája Suchánková poběží s ohařinkou, další Pája Hrníčková nám loňský rok šlapala na paty jak mohla, Šárka Fritschová poběží s pointřičkou, Janča Mrázková, Barča Hýsková... To bych mohla jmenovat donekonečna. :-D 

PROČ JSEM NÁS S LEXEM TEDY LETOS OPĚT PŘIHLÁSILA? 

Z mého pohledu asi proto, že to chci být i já, kdo podá ruku někomu dalšímu, kdo bude mít takové štěstí jako my a postaví se na ten krásný nejvyšší stupínek. Chci mu zatleskat, zahvízdat při vyhlašování, po závodě za ním dojít, podrbat mu pesana a říct, jak skvělý tým na trati byli. :-) 

A především kvůli přátelům...  Tento rok jsem cítila vaši neskutečnou podporu. Ať už jste to vy, se kterými se vídám často a pravidelně nebo společně prohodíme pár vět jen na závodech (a je to opravdu škoda)... Chtěla jsem tak nějak vyhrát i kvůli vám. Jsem vám moc vděčná za atmosféru, kterou jste - pro mě některými komentáři  zkažený závod - změnili v něco naprosto úžasného. :-)

A co jsme si vyběhali a vystříleli? 

VERČA S LEXEM - 1.místo/83 v kategorii SPRINT ženy se psy 

Neskutečné, neskutečné, neskutečné... Dnes jsme natáhli šňůru neskutečných 6 vítězství v dogbiatlonových závodech za sebou na 7!!! 

Musím ale uznat před všemi, kteří se s námi na trati rvali o každou vteřinu či ránu, že vyhrát takto obsazený závod bylo a je vždycky těžší a těžší a říkám si, jaké neskutečné štěstí máme. Zvláště, když v biatlonu rozhoduje především přesnost střelby a rychlýma nohama už se toho tolik nahnat nedá. 

​JAKUB S RIMI - 1.místo/17 v kategorii SPRINT muži se psy 

Jakub s Rimčou byli hodně rychlí, ale přesto měli druhý nejrychlejší běžecký výkon. Biatlon však není jen o běhu, ale především o přesnosti střelby. O vítězi v mužské kategorii tak rozhodovaly výrazně netrefené terče. Věřím, že když se pro příští závod Jakubovi podaří vytěsnit z hlavy znervózňující komentátorku Páju, bude to zase o fous lepší. :-) 

Ostatně, ona Pája ví, že to dělá vlastně pro Jakubovo dobro. :-D

A jak to na takovém závodě probíhá? Mrkněte sami na video od behejsepsem.cz a třeba někdy brzy naviděnou ;-)