Canicross tour s Fitminem II. - Hrubá Skála

18.08.2018

Seriál závodů canicross tour s fitminem pokračoval 18.8.2018 druhým závodem na Hrubé Skále. Hrubou Skálu jsme si prvním ročníkem 2017 zamilovali natolik, že na ní budeme jezdit, pokud to jen trochu půjde, každoročně. :-) 

Pokud vybíráte závody, které dělají LIDI PRO LIDI a vloží do nich pořadatelské srdce, lepších bude jen velice málo, pokud vůbec nějaké. ;-) 

Přijeď, makej, 

nacpi si bříško! 

JAKÁ JE HRUBÁ SKÁLA? 

Závody na Hrubé Skále mají svá specifika, se kterými je třeba počítat, než se na ně přihlásíte.  Pro letošní rok přichystali pořadatelé několik drobných změn. Trať byla prodloužena o cca 500m (celkem 2,8km) včetně průběhu "korytem", kde bylo potřeba mít psa opravdu pod kontrolou. Co zůstalo je výběh do mírného kopečku mezi skalami a seběh, jak říkají místňáci "sešup". Trať je zábavná, žádná nudná rovinka, kořeny, úzké lesní uličky, paráda. ;-) Startuje se každý rok intervalově po 15s. Dále je třeba počítat s tím, že nelze parkovat přímo v místě startu, ale cca 5min od něj. Pokud tak jdete na prezenci, pak na start, pak na vyhlášení, občas něco zapomenete v autě, trochu se nachodíte. :-D

Na HS přišli pořadatelé jako první v roce 2017 s férovými kategoriemi do 10kg váhy psa, 10-20kg a nad 20Kg, ženy a muži vždy zvlášť. 

A protože na ně byl pozitivní ohlas, nebyl důvod je měnit. Tento trend se v roce 2017 ujal natolik, že byl převzat i na jiných závodech. ;) Start je již v ranních hodinách, než co se teploty vyšplhají vysoko. Vody v prostorách startu a cíle je vždy tolik, že by se v ní mohli koupat i lidé. :-D I přes to všechno však tentokrát počasí přineslo příliš vysoké teploty. Na pejsky bylo prostě moc horko. Chápu ale, že počasí se objednat nedá a nikdo mu neporučí... ;-)

ZÁVODY, ZE KTERÝCH S PRÁZDNOU NEODJEDE NIKDO :-)

Pokud jste rádi, když si ze závodů odvezete něco málo domů, ať už do žaludku nebo na památku, rozhodně na Hrubou Skálu vyražte. :-)

Rozhodně si dovezete startovní číslo a medaili pro vás i pejska. Pokud se budete dostatečně mačkat, možná budete vyhlášeni na stupních vítězů! Na HS se vyhlašují kategorii žen do 6tého místa, kategorie mužů do 4.ho místa (i toto se vidí málokde)... 

Pokud neuspějete, můžete vyčkat na bohatou TOMBOLU, kterou se perfektně zaplní čas před vyhlášením výsledků. 

Shenzi má premiéru!

Dlouho jsme váhali, na který závod Shenzinku postavíme jako první. Krátká trať necelé 3km, měkká, zábavná, Shenzi už na ní má natrénováno, je rozhodnuto. S Jakubem tedy tento závod seriálu poběží ona. ;-)

MLADÁ NEZKUŠENÁ SRDCAŘKA... 

Pomáhám Jakubovi Zízu na startu namočit a ta odmítá vlézt do vaničky s vodou, natož se nechat  postříkat z hadice. Chvilku jí přemlouváme a dopadne to tak, že jsme zmáchaní průměrně všichni stejně. :-D 

Shenzi je na první závod trochu vyjukaná, ale po známém odpočítávání už ví, co přijde. Těšení oznamuje svým klasickým kvičením. :-D Popřeju jim hodně štěstí a jdou na to....

Zhruba po 700m předbíhají všechny, kteří vystartovali v kategorii před nimi a Shenzi se najednou nemá koho držet. Jde dopředu, krásně maká, jen občas vymýšlí, která odbočka by už měla být ta správná. ;-)

Sešup zvládnou jen za upozornění na jméno, po kterém se Shenzi na Jakuba ohlédne, což mu dává pár cenných vteřinek, aby jí doběhl. ;-)

A než se nadějí, jsou v cíli. Voda, TENISÁK, VELKÁ HRA... :-)  

Lex má hon na ohaře... 

Mým cílem s Lexíčkem je závody si užít, na trati nechat maximum (týká se hlavně mě) a zase to nandat pár ohařům. :-) Máme výhodu z kopce, kdy Lex nemá takovou sílu a tak si můžu dovolit to trochu víc pustit. ;-) Na 3km trati nevymyslíte moc taktiky a tak se prostě všechno musí rvát nadoraz... 

DLABANEC NAKONEC :-)

Pořadatelé pro závodníky po doběhu již každoročně chystají v ceně startovného občerstvení v podobě grilovaného masíčka s pečivem, zeleninou. Nabídnout si můžete i vodu, limču, pivo nebo pito. No máme se někde lépe? :-)

Jak jsme dopadli?

VERČA A LEX - v kategorii canicross ženy se psy nad 20kg - 4.místo/39

Zase BRAMBORY? To bývá nejčastější odpověď mých přátel na naší sbírku 4tých míst. :-D Než umístění mě však vždy zajímají časy běžkyň přede mnou. Na třetí Míšu Srchovou nám chybělo 7 vteřin a na druhou Jarmilu Halířovou jen 2 další! To je výsledek, se kterým prostě musím být spokojená a taky že jsem. ;-) Vyhrála (jak jinak) skvělá Martina Štěpánková.

JAKUB A SHENZI - v kategorii canicross muži se psem nad 20kg - 2.místo/19

Na první závod si i přes drobnou dysharmonii na obou koncích vodítka vedli perfektně. Jakub přesto permanentně mluvil o tom, co je potřeba zlepšovat, až jsem ho musela sprdnout. :-D Doběhli totiž pouze 22s za vedoucím seriálu a vítězem tohoto závodu Tomášem Jašou. 

Uspořádát závody tak, aby člověk poznal, že do nich dal pořadatelský tým vše, je velice těžké. Na Hrubé Skále se to však podařilo, proto děkujeme závod, který jste pro nás připravili. :-)

Naviděnou na poslední zastávce seriálu 29.9.2018 v Mladé Boleslavi. 

Autoři fotografií: naši přátelé, Alena Wienerová, Terka Prýlová, Pavel Chymek, Tereza Stryalová, Lucie Machková.