Canicross a mushing kalendář 2019

09.12.2018

Pokud nevíte, co na poslední chvíli pod stromeček, dostal se mi pod ruce tento krásný kalendář plný fotografií, motivačních citátů, termínovky akcí na rok 2019 a dalších super vychytáveček. Mrkejte :-)

Kalendář je 14ti denní, plánovácí, trénovací, se spoustou kolonek pro doplnění osobních úspěchů, cílů, myšlenek.

PRO DOBROU VĚC

Kalendář můžete zakoupit přes eshop rozbehamecesko.cz a již při koupi můžete zvolit, zda, jestli a jakou finanční částkou podpoříte tachovský Psí útulek u Šmudliny. Částka bude odeslána útulku v plné výši a to je přece parádní. My s Jakubem se každý rok před vánoci snažíme podpořit pejsky v útulcích. A bohužel, 50 nebo 100kč navíc, je v dnešní době skoro nic. ;-)

Canicrossový a musherský kalendář už jsem pořídila jako vánoční dárek loni v roce 2018 Jakubovi pod stromeček, proto si všímám rozdílů mezi nimi a je patrné, že se letos tvůrci snažili, aby byl perfektní. Až na hnidopišské detaily jim to, podle mě, naprosto vyšlo. ;-)

JAKÝ TEDY JE?

Oproti kalendáři pro rok 2018 je 2019tka rozměrově větší, obsahově čistší, pohladí oko a na první prolistování nepůsobí zmateně ani přeplácaně. Velké množství tipů na tréninky z roku 2018 uvolnilo místo pro vaše vlastní poznámky a myšlenky v 2019tce. ;-) Každá strana obsahuje volné místo pro poznámky z vašeho tréninku a je podržena krásným běžcem se psem v pozadí. Takový detail, ale vau!

Změnilo se i zhodnocení na konci měsíce a odstavec pro vaše plány na měsíc nový. :-) V roce 2018 byly k dispozici jenom smajlíky. V roce 2019 si ke shrnutí na pár přidaných řádcích můžete dopsat i cíle na měsíc nový. :-)

Najdete v něm jako samozřejmost vyznačené státní svátky a dny, které zkrátka udělají hezčí den vám nebo vás nakopnou si vzpomenout na někoho blízkého a udělat hezčí den jemu. K dokonalosti tuto myšlenku dotáhl týden šťastného canicrossaře, který prostě budeme doma dodržovat. ;-)

TERMÍNOVKA CANICROSSOVÝCH ZÁVODŮ PRO ROK 2019

Samozřejmě tou nejdůležitější myšlenkou je, že kalendář obsahuje data a termíny canicrossových závodů pro rok 2019. U některých závodů najdete i zmínku o tom, že závod je otevřen i běžcům bez psů, taky palec nahoru. ;-) 

Některé závody si, bohužel, budete muset v průběhu roku doplnit sami... Je totiž velkou škodou, že není bohužel v možnostech tvůrců, aby získali termíny závodů i od jiných pořadatelů. Případně se s nimi domluvili na tom, aby se závody vzájemně nekryly... I když zcela rozumím tomu, že toto v dnešní době někdy zkrátka nejde. Je to tím, že s popularitou canicrossu roste i každoročně i množství závodů, které se pořádají. Bylo by ale hezké, kdyby se měli možnost pořadatelé zúčastnit jiných závodů jako závodníci, pokud bylo by to termínově možné. Však mě všichni chápete. :-) 

Canicrossový kodex

To je něco, pod co se rozhodně podepíšu... 

Čím více začíná být canicross populární nebo tzv. "IN", tím více je třeba lidem opakovat, proč běháme, jak se starat o svého parťáka a jak ho nikdy nevyměnit za výherní ambice. Vytesat na můj náhrobek, prosím, a některým na čelo, aby si ho přečetli každé ráno před zrcadlem...

Moc oceňuji, že tvůrce kalendáře shromáždil všechny partnery či sponzory na poslední stranu kalendáře, kde nijak "neruší" a nekazí "čistý" dojem.

PALEC NAHORU

Na konci každého měsíce můžete zhodnotit, jak jste si vedli, co se vám podařilo, líbilo. :-) U většiny fotografií se tvůrci snažili pojmenovat i osobu, která na ní figuruje. Autor fotografie je samozřejmostí. Kalendář vám díky autentickým fotografiím může ukázat, s jakými překážkami se na kterých závodech můžete potkat (skály, kameny, rovinky, louky) a tak si můžete otipovat, na jaké závody byste v tomto roce chtěli jet. ;-)

JDE TO JEŠTĚ LÉPE?

Vždycky je třeba, co zlepšovat. Osobně si myslím, že jednou z cest pro další roky je vyšší kvalita fotografií. Nemyslím rozlišením, ale prací s hloubkou ostrosti, postprocesem atd. ;-) Mně osobně v kalendáři chybí také o trochu více fotografií ze zákulisí tréninků či závodů (protažení, rozcvička, příprava vybavení, krmení, zavodňování atd.). Však to všechno do našeho života prostě také patří. :-)

Výše - srovnání textem přeplněného kalendáře v roce 2018 a "čistého" pro rok 2019.

CENA?

Kalendář můžete zakoupit za 195.- (případně přidat příspěvek pro Psí útulek u Šmudliny ve výši 50.- nebo 100.-) Ta cena mi připadá trochu úsměvná. Mimo pamlsků pro psy a homemade dárků je to nejlevnější dárek k Vánocům, který jsem někomu pořídila. :-)

Pokud doma nemáte úplně canicrossaře, ale jen běžce, na eshopu seženete i jeho nepsí variantu. ;-)

Děkuji mnohokrát eshopu rozbehamecesko.cz, od kterých jsme kalendář pro letošní rok dostali k nahlédnutí jako jedni z prvních. ;-) Jdu ho zabalit pod stromeček. ;-)