ČERVNOVÝ CANICROSSOVÝ KURZ pro východní Čechy      1 lekce teorie + 8 praktických lekcí, 1.6.-30.6.2019

Kurz je v tuto chvíli plně obsazen - přijímáme již pouze náhradníky. :-)

PROČ ZAČÍT BĚHAT SE PSEM?

Motivací pro běhání se psem může být pro každého něco jiného. Já jsem začínala především proto, protože jsem se chtěla udržovat v kondici. Navíc jsem časem zjistila, že podle mě je canicross pro psa jeden z nejpřirozenějším sportů. Psi se při něm unaví jak psychicky tak fyzicky. Se svým psem si vybudujete vzájemné pouto, zjistíte, kde jsou v něm mezery, které je třeba pospojovat a že jen milující pes pro vás poběží až na kraj světa. 😊

"Tvrdí se, že návyk vzniká po 21dnech. Já s Lexem vás v běhání budeme podporovat o něco déle, aby se pro vás stal běh se psem běžnou aktivitou. :-)"

Kdo se vám bude věnovat?

Canicrossu se věnuji již cca 3 roky. Prošla jsem mnoha tréninky, kurzy, tábory, víkendovkami. 

S Lexem jsme se zúčastnili mnoha různých závodů - od těch hobby, přes vícedenní až po mistrovství světa a Evropy

Věřím, že důležitým stavebním článkem canicrossu je péče o pohybový aparát psů. Mým cílem je, aby se mnou psi běhali aktivně do vysokého věku. Za náš největší společný úspěch považuji každý závod, který doběhneme v dobré náladě a se skvělým pocitem.

MVDr. Lesiuková Veronika - Jsem veterinární lékařkou, která neumí vychovávat a cvičit psy jinak než pozitivní motivací. V jejich principech se snažím celoživotně vzdělávat. Psi mě provázejí celým mým životem. Všechna má přání mi plní můj vysněný parťák australský ovčák Lex, kterého můžete vidět často ťapkat se mnou. Jsem nadšený kynolog, věnující se především canicrossu, dále i dogdancingu a pro zábavu dogfrisbee.

Canicross je jako droga. Jakmile jej poznáte, už nebudete chtít přestat. Nevěříte, tak se s námi přijďte také proběhnout.

JAK BUDE KURZ PROBÍHAT?

Začneme nutnou lekcí teorie, kde si povíme o tom, co canicross vlastně je, o vybavení, zahřátí pejska i vás před tréninkem, o způsobech startů, o tom, jak být ukázkový závodník, jak po výkonu ošetřit svůj i psí pohybový aparát a zodpovíme si vše, co vás bude zajímat. No a pak už budeme pouze běhat, běhat, běhat - tahat se psy řetězy, trénovat míjení, bezkontaktní předbíhání, běh ve skupině atd. Budeme střídat tempa, terén, skupiny, místa atd. 

Mohu vám slíbit, že žádný trénink nebude stejný, jako ten předchozí. 😊

PRO KOHO JE KURZ VHODNÝ?

Pro pejsky všech velikostí a plemen, nikoliv však stáří. Do kurzu přijímám pejsky vakcinované proti vzteklině a dalších infekčním psím nemocem (psinka, parvoviróza, parainfluenza), kteří jsou starší 12 měsíců a nemají jiné zdravotní problémy. V případě trvalých omezení či chronických nemocí mi tyto skutečnosti oznamte společně s přihláškou, abychom mohli společně zvážit, zda je pro vás nebo vašeho pejska canicross vhodnou aktivitou. 

Naším cílem nebude zdolávat rychlostní ani vzdálenostní rekordy, ale pochopit zákonitosti a principy tréninků, navzájem se povzbuzovat a stanovovat si reálné cíle. 😊  

KDE?

Teoretická lekce bez psů proběhne 2.6.2019 v odpoledních hodinách - místo upřesníme.

Následně budeme trénovat 2xtýdně v předem stanový čas a termín na různých místech - v Náchodě, na Kramolně, v Ratibořicích, ve Slatině, v Řešetově Lhotě, v Jaroměři, Dvoře Králové nad Labem atd.

Termíny tréninků: trénovat se bude vždy 2xtýdně vždy v pondělky a čtvrtky dle domluvy  -  trénink trvá odhadem 1-2hod 

CENA: 1200.- (maximální počet přihlášených je 5 týmů) 

VYBAVENÍ:

  • Canicrossový opasek
  • Pružné amortizační vodítko
  • Postroj pro pejska
  • Běžecká obuv s dobrým gripem

Na první (teoretickou) lekci si s sebou, prosím, přineste vybavení, pokud jej máte. Pokud ne, upozorněte mě na tuto skutečnost ihned při přihlášce, abych byla schopna vám zapůjčení vybavení zařídit. 😉

PŘIHLÁŠKY:

  • pro přihlášení, prosím, vyplňte formulář níže
  • následně obdržíte platební údaje
  • Přihlášky jsou platné až po zaplacení zálohy ve výši 800.- předem na účet
  • Záloha je nevratná, lze převézt na náhradníka

Pojďte si vyzkoušet nový sport, zažít společně s vaším psem chvíle radosti a euforie z prvních zdolaných metrů či kilometrů. Takže 3, 2, 1, GO! 


Pro více informací mně kontaktujte na veronika.lesiukova@seznam.cz